Gå till innehållet
Laddar…

Ny chans att se ”Världens viktigaste kväll”

Missade du vår tv-gala ”Världens viktigaste kväll – och roligaste” som sändes den 4 maj? Då har du chansen att se den igen idag, söndagen den 10 maj, kl.14.55 i TV4. Du får bland annat följa med på Janne Anderssons resa till Botswana och ta del av hur UNICEF arbetar för alla barn världen över.

Jenny Strömstedt och Daniel Norberg leder tillsammans med minibossen Maja ”Världens viktigaste kväll – och roligaste”.

Programledarna Jenny Strömstedt och Daniel Norberg guidar dig genom en kväll fylld med humor, värme och allvar. Du får bland annat följa med på förbundskapten Janne Anderssons resa till Botswana, och program­ledaren Pär Lernströms resa till Bangladesh.

Dessutom blir det musikunderhållning av bland andra Carola, Mariette och Måns Zelmerlöw.

Reprisen börjar klockan 14.55 – missa inte det! Du kan också se galan när du vill i TV4 Play.

Om du inte redan är Världsförälder, bli det idag. Du skänker pengar varje månad och är med och räddar barn varje dag, året om.

Bli Världsförälder nu